גיל המעבר

בחירת קטגוריה

גיל המעבר בראי היוגה הנשית

כשאנחנו צעירות, נדמה לנו שנשאר כך לנצח. כשאנחנו בהיריון, נדמה לנו שלעולם הוא לא יסתיים. כשהתינוקות שלנו לא ישנים בלילה, נדמה לנו שלעולם כבר לא נישן לילה שלם. כשהילדים מגיעים לגיל ההתבגרות, נדמה שלעד נצטרך להתמודד עם ההפתעות שהם מביאים אלינו. כך, שנים על שנים, נדמה לנו שמה שאנו חוות עכשיו, ישאר לעולם. אך בכל פעם מחדש, אנחנו לומדות לזוז, להתקדם, לאפשר לשינוי להיות. לפעמים בכוח – אולי משום שאנו לא קשובות. לפעמים בקלות משום שאנו מוכנות ובשלות לשינוי. נדמה כי עם השנים, בכל זאת, אנו לומדות להפנים. מבינות כי לכל תקופה הסימנים המשתנים שלה. כשגיל 40 חולף מאחרינו, אנו צועדות לקראת גיל המעבר. לפעמים סביב גיל 45 נרגיש סימנים ראשונים ולפעמים אפילו לפני. חשוב לדעת שלמעשה מגיל 35 השחלות מפחיתות את רמת האסטרוגן ואנו נכנסות לשלב חדש בחיינו.

אוסטיאופורוזיס ויוגה נשית

"אוסטאופורוזיס היא מחלת שלד המאופיינת בירידה בחוזק עצם ובסיכון מוגבר לשברים. תרגול היוגה הנשית נותן לאישה בראש ובראשונה את התחושה של לקיחת אחריות על חייה ותחושה של שליטה במצב במקום להיות נתונה למקום קורבני וחסר אונים. חיבור לעוצמה הפנימית שלה , חיבור למרכז פנימי מתוך חיזוק שרירי הליבה מעבר לחוויה של שלד פנימי חלש ומתפורר."

יוגה נשית לגיל המעבר

מה עובר עלינו בגיל המעבר ומה ניתן לעשות כדי להקל מעט על הסימפטומים.

בריאות רצפת האגן

Yoga Nashit combines breathing techniques and pelvic floor exercises (mula bandah) with a diversified yoga practice. Yoga Nashit enables each woman to experience improvements in her physical health, emotional state and overall well-being. Yoga Nashit can assist each and every women to take ownership over her mind, body and spirit in a way that is best and most appropriate for her.

בלוטת יותרת הכליה וחשיבותה בגיל המעבר

בלוטות יותרת הכליה, הן שתי בלוטות אנדוקריניות המווסתות את איזונם של תפקודים רבים בגוף האדם על ידי הפרשה הורמונלית של קורטיזול , אדרנלין ו- DHEA. בגיל המעבר הן משמשות כאחד מהמקורות החלופיים של הגוף לאסטרוגן. תרגול יוגה נשית עשוי לסייע לנשים לסגל אורח חיים וכלים שיסייעו להן להגיע לגיל המעבר עם רזרבות של הגוף בכלל ועם בלוטת יותרת הכליה מאוזנת בפרט, שתוכל לשמש עבורן כמחסן לייצור אסטרוגן חלופי ובכך לסייע בהפחתת תסמינים של גיל המעבר.

גיל המעבר

״הפסקת מחזור הווסת אין פרושה שמוח האישה מוכן לפרוש. לאמיתו של דבר במקרים רבים זה השלב שבו מגיעים חייה של אישה לשיאם. כעת, לאחר שהוקל עול גידול הילדים ומוח האם עסוק פחות, התקופה יכולה להיות מלהיבה מבחינה אינטלקטואלית. תרומת העבודה לאישיותה של אישה, לזהותה ולהגשמתה העצמית שווה ונהיית חשובה כפי שהייתה לפני השתלטותו של מוח האם (מתוך ״המוח הנשי״).

חיבור למחזוריות וחיבור לטבע בשלבי החיים מתום הוסת

"אין לי כבר מחזור", "הסתיים לי המחזור" אומרות נשים רבות בשמחה או בכאב בגיל המעבר – ולאחריו. ואני חוזרת ומתקנת שוב ושוב "המחזור אף פעם לא נגמר. זו הוסת שמפסיקה, אבל אישה תמיד במחזור". חיי האישה נעים במחזורים קטנים או גדולים, הנפרשים על פני ימים, חודשים, שנים ואפילו עשורים. כאלה אנחנו בשינוי תמידי, בחוויה מעגלית וספירלית כל חיינו.

שיקום בלוטות האדרנל

בלוטות יותרת הכיליה או האדרנל הן זוג בלוטות אנדוקריניות, השייכות למערכת ההפרשה הפנימית, שממוקמות מעל הכליות (אחת מכל צד) ואחראיות על איזון וויסות מערכות שונות בגוף. בין היתר הן גם מפרישות אדרנלין קורטיזול ו DHEA .

מבלבול ללבלוב בין מנופאוזה לגיל התבונה

קחי רגע להתבוננות, ראי את הגלים המשתקפים מן הקוסמוס לתוכך- הביטי במחזורי חייך.

יוגה נשית בגיל השלישי

אגדיר בתחילה מהו הגיל השלישי: מדינת ישראל מחשיבה את קבוצת הגיל השלישי למעשה, מיום הפרישה לגמלאות. נשים - 62 וגברים - 67 . להם, הגם שבתחושתם הם עדיין