המלצות

המח הנשי- לואל בריזנדיין

ד"ר לואן בריזנדיין היא נירופסיכיאטרית פורצת דרך. בספרה המוח הנשי היא מרכזת את הממצאים המדעיים החדשים ביותר במטרה להראות שהמבנה הייחודי של מוח האישה קובע כיצד נשים חושבות, לְמה הן מייחסות חשיבות, כיצד הן מתַקשרות ואת מי הן יאהבו. בספר תקבלו תשובות לשאלות כגון:
כל מוח מתחיל כמוח נשי. הוא הופך להיות גברי רק כשמונה שבועות לאחר ההתעברות, כשעודף הטסטוסטרון מכווץ את מרכז התקשורת, מפחית את יכולת ההקשבה ומכפיל את גודלו של אותו חלק במוח האחראי על התשוקה המינית.

האגודה הישראלית לרפואת גיל המעבר

האתר הישראלי לרצפת האגן

pelvicfloor.co.il

האתר הישראלי לרצפת האגן הוקם ע"י יהודית שריג ז"ל, פיזיותרפיסטית שעסקה בשיקום רצפת האגן במרכז הרפואי שיבא – תה"ש. מטרת האתר הנה לקדם את נושא רצפת האגן בארץ כתחום המשלב ידע רב מקצועי של אורולוגים, גינקולוגים, אורו- גינקולוגים, מיילדות, סקסולוגים, גסטרואנטרולוגים, כירורגים, פיסיותרפיסטים, תזונאים ועוד… אתר זה הוא לזכרה וממשיך את מפעל חייה להעניק איכות חיים טובה יותר לכל נשות ארצנו.

החברה הישראלית לרפואת מין ומגדר

www.isragem.org.il

ההבנה שיש להתאים את האבחון והטיפול להבדלים בין גברים לנשים - היתה ונשארה רעיון מהפכני בעולם הרפואה.

למעשה, שני שלישים מן המחלות הפוגעות בשני המינים – נחקרו בגברים בלבד,  ו-75% מהמחקרים הקליניים כיום עדיין לא כוללים נשים.

פוריות בדרך הטבעית – מודעות לפוריות

www.poriutivit.com

בתרבויות עתיקות, כשנערה הייתה מקבלת את הווסת הראשונה שלה, היו כל נשות השבט עולות לגבעה המקודשת וחוגגות את פוריותה. במעמד זה כל נערה הייתה מקבלת מזקנת השבט אבן חלקה ומיוחדת שבעזרתה הייתה יכולה לבדוק את ההפרשות הטבעיות שלה כדי לדעת  את ימי פוריותה. החגיגה הגדולה סימלה לא רק את הדימום הראשון של אותה נערה אלא גם את הפיכתה לאישה, את האינטימיות שבהיכרותה עם עצמה ובהמשך עם בן הזוג, וכמובן את יכולתה ליצור חיים חדשים.

דר' אחינעם לב שגיא

אתר ארגון מורי היוגה

״נשים לגופן״ העמותה והספר

www.wtb.org.il

"כוחו של ספר זה כמחזק נשים ומעצים בידע. הוא מחדש, מעניין ובעיקר נותן תשובות למי שחיה בעידן הזה. אהבתי במיוחד את התחושה שכל הידע הזה מועבר מנשים אל נשים." – מיקי חיימוביץ –

ההתאמה התרבותית של הספר הפמיניסטי האמריקאי "Our Bodies, Ourselves" לנשים החיות בישראל וקוראות עברית וערבית היתה משימה מורכבת ורבת פנים. הספרים בגרסתם המקומית ראו אור ב-2011, בעברית בהוצאת "מודן" (עדיין נמכר בחנויות המובחרות), ובערבית בהוצאה עצמית (ניתן להורדה באתר).
הספר 'נשים לגופן' ראה אור לאחר 6 שנים של עבודה מאומצת, מחקר, ראיונות, כתיבה וגיבוש עם יותר מ-350 נשות ואנשי מקצוע ממגוון תחומי הרפואה והבריאות שהתנדבו לתרום לפרויקט. ספר בן 800 עמודים, עדכני, חשוב ונגיש המכיל אוצרות של ידע מקצועי רב חשיבות החיוני לנשים במעגל החיים ולשאלות פיזיולוגיות, רגשיות וחברתיות.

מיוגה מול הפארק

myogagym.co.il

MyogaGym, המרכז לכושר גוף ונפש
בmyogagym תוכלו למצוא את השילוב המושלם של פעילות גופנית מעולם הכושר והפיטנס עם פעילות רוחנית והוליסטית. מערכת שעות מגוונת עם שיעורי יוגה משיטות שונות ושעורי פיטנס מגוונים וכמובן חדר כושר מקצועי באווירה אינטימית,  השעורים מועברים על ידי מורים מצוינים ומקצועיים.אנחנו שומרים על קשר, גם שההתמדה באימון ובהגעה קצת מתרופפת, ודואגים להחזיר אותך להתאמן!
אנחנו בMyogaGym כתמיד עומדים לשירותכם בכל שאלה, הכוונה וייעוץ.


גופה של אישה תבונתה של אישה - ד”ר נורת’רופ כריסטיאן

ד"ר כריסטיאן נורתרו'פ היא רופאה גניקולוגית, אשר עשתה מהפך אישי לכיוון של רפואה משלימה – ושלמה. המידע שאספה לאורך השנים מופיע בספריה הרבים, אשר שניים מתוכם תורגמו לעברית. ("גופה של אשה, תבונתה של אשה" בהוצאת מטר, ו"חכמת גיל המעבר", בהוצאת אור-עם).