ויינברג רותי

ויינברג רותי

רחוב דודאים 5, אבן-יהודה
רחוב דודאים 5, אבן-יהודה

רותי ויינברג, מתגוררת באבן יהודה, נשואה לאריק ואימא של טל ואורי. תלמידה ומתרגלת יוגה משנת 1994 ומורה ליוגה משנת 2005, מייסדת ובעלים של המרכז ליוגה "יוגה עם רותי" באבן יהודה.

במרכז שהקמתי שיעורי יוגה לנשים ונערות, נשים בהריון ולאחר לידה, שיעורים בקבוצות וגם פרטיים.

אבן יהודה

גיל המעבר - עבודת סיכום

גיל המעבר  - עבודת סיכום
...

אם בתחילת המאה, כשתוחלת החיים הממוצעת נעה סביב 50 שנה, סימן גיל המעבר את סוף החיים, הרי שתוספת של כ- שלושים שנה ייצרה בהדרגה מודעות הולכת וגוברת לתהליכי הגוף בשלבים שונים של החיים. אחד מאותם שלבים זכה לשם הנפוץ גיל המעבר, בלועזית מנופאוזה. ביוונית מנ=חודש פאוזה=הפסקה. תקופת הפוריות מגיעה לסיומה ומתחיל עידן חדש העשוי להוות שליש מסך חייה של האישה. השינויים החלים בגילאים אלו (40-50) מקשים לעיתים על התפקוד היומיומי ונותנים משמעות חדשה למונח נקודת מפנה. כיום מתייחסים לתקופה זו כאל אמצע החיים. ד""ר ברי קפלן נשיא האגודה הישראלית לגיל המעבר מציג את התפיסה המערבית והרפואית של גיל המעבר. ""גיל המעבר הוא התקופה שבה בהדרגה מגיעה לסיומה תקופת הפוריות של האישה, המתחילה בגיל ההתבגרות עם קבלת הווסת הראשונה"". זהו תהליך בכפוף למשתנים גנטיים, תנאי אקלים והשפעות סביבתיות. מרגע הפסקת הפרשת הורמון האסטרוגן, ההורמון הנשי על ידי השחלות, הביוץ מתחיל להיעלם ומתחילה ירידה בהורמון הפרוגסטרון. דבר זה מתרחש בהדרגתיות יחד עם זאת נשים חוות את התופעות באופן חד. ברי קפלן, (2002).

סיכום עבודת פריון - אנדומטריוזיס

סיכום עבודת פריון - אנדומטריוזיס
...

אנדומטריוזיס היא מחלה גינקולוגית כרונית, דלקתית, תלוית אסטרוגן שבה תאים הדומים לתאים של רירית הרחם - גדלים ומתפשטים מחוץ לה. מקומות שכיחים בהם ניתן למצוא מוקדים של רקמת אנדומטריום אצל נשים הסובלות מאנדומטריוזיס הם לרוב איברי הרבייה הכוללים את הרקמה החיצונית של הרחם, השחלות והחצוצרות.