ויינברג רותי

ויינברג רותי

רחוב דודאים 5, אבן-יהודה
רחוב דודאים 5, אבן-יהודה

רותי ויינברג, מתגוררת באבן יהודה, נשואה לאריק ואימא של טל ואורי. תלמידה ומתרגלת יוגה משנת 1994 ומורה ליוגה משנת 2005, מייסדת ובעלים של המרכז ליוגה "יוגה עם רותי" באבן יהודה.

במרכז שהקמתי שיעורי יוגה לנשים ונערות, נשים בהריון ולאחר לידה, שיעורים בקבוצות וגם פרטיים.

אבן יהודה

יוגה לנערות תרגול מותאם לגיל ההתבגרות

יוגה לנערות תרגול מותאם לגיל ההתבגרות
...

יש לך נערה מתבגרת בבית? היא לעיתים עצבנית, חסרת מנוחה ונסערת? היא מתלוננת שאין לה זמן והיא עמוסה? תוכלי לתת לה לקרוא את המשך אבל לפני זה אספר לך שצברתי ניסיון עשיר בעבודתי עם נערות באופן פרטני ובקבוצות אספר לך גם שיוגה זה סוג של כלי עושה קסמים, שהתרגול מטפח קבלה עצמית ויסות ואיזון הורמאלי, שקט במיינד. כל מה שנערה מתבגרת זקוקה. תני לה לקרוא את ההמשך זה מיועד אליה. להיות נערה מתבגרת זה משהו מיוחד, אינך כבר ילדה ועוד לא אישה את ממש נמצאת בתפר - בבין לבין. ברמה הפיזיולוגית - המערכת ההורמונלית שלך בהתעוררות מופלאה - מה שמייצר שינויים פיזיולוגיים רגשיים ושינויים גופניים משמעותיים. ברמה התודעתית - את בעיצומו של ניסיון לגבש זהות מובחנת, זהות משל עצמך - תוך כדי הבדלות מעולם המבוגרים. יש בך כבר את הרצון להיות עצמאית, בוגרת וגדולה יחד עם הרצון להישאר עדיין הילדה. החוויה הזו לעיתים ממש לא פשוטה. ברמה הרגשית - את יכולה למצוא את עצמך בתנודתיות מאוד גדולה, תנודתיות המאופיינת בעיקר במצבי הרוח משתנים והם יכולים להיות ממש מהירים. את רגישה לכל מילה נפגעת אולי נעלבת וגם מרגישה התלהבות שמחה והתרגשות או עצבנות ועצב. על זה נוסיף את הרשתות החברתיות שגורמות ללחצים וקשיים חברתיים. חוויה מורכבת בתקופה מורכבת – כמי שצועדת בדרך היוגה שנים רבות ועם הניסיון העשיר שאני מביאה בעבודתי עם נערות אני רוצה לתת לך מתנה לחיים. היוגה זה סוג של קסם, זה לתת לך את הכלים המטיבים ברמה הפיזית, הרגשית והתודעתית. למה בכלל יוגה לנערות? משום שבגיל ההתבגרות כל אחת זקוקה למפגש מיטיב עם הגוף ולהתנסות בהקשבה וללא תחרותיות. כאן תלמדי צעד צעד להקשיב ולקבל את גופך. תלמדי לווסת ולאזן את עצמך באופן רגשי הורמונאלי - פיזי כאן תחזקי את הדימוי העצמי כאן תמצאי מקום מפלט ורוגע בשבועות העמוסים מבחינה רגשית או מבחינת לימודים ומבחנים. יש לך הזדמנות ייחודית ללמוד לטפח לחזק ולעצב גוף ואישיות מקבלת ומאוזנת כשאת עדיין נערה, כי יוגה היא כלי לחיים מאוזנים.

גיל המעבר - עבודת סיכום

גיל המעבר  - עבודת סיכום
...

אם בתחילת המאה, כשתוחלת החיים הממוצעת נעה סביב 50 שנה, סימן גיל המעבר את סוף החיים, הרי שתוספת של כ- שלושים שנה ייצרה בהדרגה מודעות הולכת וגוברת לתהליכי הגוף בשלבים שונים של החיים. אחד מאותם שלבים זכה לשם הנפוץ גיל המעבר, בלועזית מנופאוזה. ביוונית מנ=חודש פאוזה=הפסקה. תקופת הפוריות מגיעה לסיומה ומתחיל עידן חדש העשוי להוות שליש מסך חייה של האישה. השינויים החלים בגילאים אלו (40-50) מקשים לעיתים על התפקוד היומיומי ונותנים משמעות חדשה למונח נקודת מפנה. כיום מתייחסים לתקופה זו כאל אמצע החיים. ד""ר ברי קפלן נשיא האגודה הישראלית לגיל המעבר מציג את התפיסה המערבית והרפואית של גיל המעבר. ""גיל המעבר הוא התקופה שבה בהדרגה מגיעה לסיומה תקופת הפוריות של האישה, המתחילה בגיל ההתבגרות עם קבלת הווסת הראשונה"". זהו תהליך בכפוף למשתנים גנטיים, תנאי אקלים והשפעות סביבתיות. מרגע הפסקת הפרשת הורמון האסטרוגן, ההורמון הנשי על ידי השחלות, הביוץ מתחיל להיעלם ומתחילה ירידה בהורמון הפרוגסטרון. דבר זה מתרחש בהדרגתיות יחד עם זאת נשים חוות את התופעות באופן חד. ברי קפלן, (2002).

סיכום עבודת פריון - אנדומטריוזיס

סיכום עבודת פריון - אנדומטריוזיס
...

אנדומטריוזיס היא מחלה גינקולוגית כרונית, דלקתית, תלוית אסטרוגן שבה תאים הדומים לתאים של רירית הרחם - גדלים ומתפשטים מחוץ לה. מקומות שכיחים בהם ניתן למצוא מוקדים של רקמת אנדומטריום אצל נשים הסובלות מאנדומטריוזיס הם לרוב איברי הרבייה הכוללים את הרקמה החיצונית של הרחם, השחלות והחצוצרות.