תמיכה במשברי חיים

בחירת קטגוריה

יוגה נשית כתמיכה לאובדן ופרידה

כנשים במדינת ישראל אנו מתבגרות תחת הדרמות הקיומיות והאובדן הוא חלק בלתי נפרד מחיינו. בין אם הוא מגיע כחלק מטבע האנושות, ובין הוא הוא מתפתח בעקבות אירוע בלתי צפוי. החוט המקשר בין ארועים שונים לאובדן הוא שינוי בקשר עם יקירנו, סביבתנו, אדמתנו, אמונתינו, גופינו והקשר עם עצמינו. כל אלה מגדירים את תחושת השייכות, הזהות האישית. שינוי בכל אחד מאלו עשוי להיות מלווה בתחושת אבדן.

יוגה נשית כתמיכה לאמהות לילדים עם קשיים התפתחותיים

יוגה נשית כתמיכה באמהות לילדים עם קשיי התפתחות

תמלול ההרצאה בנושא הסטרס מאת: ד"ר דליה רזניצקי

בעולם המודרני בו אנו חיים, אין רגע דל, אנחנו לא מספיקים להירגע מגורם סטרס אחד וכבר מגיע גורם חדש. התוצאה מערכת סימפטטית פעילה מידי ומערכת פאראסימפטטית אינה פעילה מספיק

מהי מנטרה?

המילה מנטרה מורכבת משתי מילים: מן (man) שפירושה בסנסקריט - מיינד (תודעה, מודעות) וטרה (tra) - כלי. ביחד הן יוצרות את המנטרה המשמשת ככלי של המיינד עם צליל ורטט עוצמתיים שעוזרים להיכנס למצב של מדיטציה עמוקה.

יוגה נידרה

המושג יוגה נידרה נגזר משתי מילים בסנסקריט. יוגה משמעותה איחוד ונידרה פירושה שינה וביחד שינה יוגית או שינה מודעת במצב של בין ערות לשינה. היא נחשבת כשינה רוחנית או הרפיה עמוקה עם מודעות פנימית.

אנחנו מתמכרות כדי לדכא רגשות

אנחנו מתמכרות לעבודה, לקריירה, לג'וינטים, לילדים שלנו, למכון כושר, לשוקולד, לקניות, לטלויזיה, לאלכוהול, לאמונות של אחרים, לכדורים... כדי להעמיד סכר בפני התפרצות התקוות שלנו, החלומות שלנו, ההגשמה המלאה והמוחלטת שלנו? מסתפקות במה שיש.

איך בונים אושר

לסבול זה קל. הסבל אינו קל אבל לסבול זה קל נורא. אין שום בעיה להרים ידיים ולשקוע אל הדיכאון, להיגרר אחרי הפחד, להיכנע, להתבלבל, לחיות שנים ארוכות בתחושה של תיסכול או פיספוס, להיכנס למנהרה של מחשבות שהולכות ומתדרדרות ואוספות בדרכן עוד ועוד תכנים שליליים שמצטרפים כולם לכדור שלג ענק שנתקע בגרון, או בחזה, או בבטן או בראש...