אבידן אסנת

אבידן אסנת

עמל 9, פרדס חנה
עמל 9, פרדס חנה

כשהיוגה העתיקה פוגשת את היותך אישה.
לשיעורים שלי אני מביאה את חוכמת הודו וטכניקות בנות אלפי שנים אל הגוף והעולם הנשי הנוכח, והמשתנה מתוך כוונת אמת להיטיב עם חיינו ובריאותנו כנשים.
כמה כוח ועוצמה יש בלהיות אישה... כמה עושר ויופי הם חלק ממהותה... כמה כאב ותסכול יכולים ללוות כל אישה במסעה ...

פרדס חנה

מחזור חודשי משמעות

מחזור חודשי משמעות
...

משחר האנושות גופן של נשים מתואם למחזוריות בטבע, בדרך כלל לירח ולמים בכדור הארץ. השינויים שאנו חוות במהלך המחזור החודשי משולים לגלים בחיינו, הגאות והשפל של גופינו ועולמינו הפנימי. ניתן להתבונן בתהליך זה דרך מסעה של טיפת מים. טיפת מים היורדת לאדמה כגשם, מתגלגלת אל פני האדמה, מחלחלת פנימה למי תהום, פורצת כמעיין, המתחבר לנהר, הנשפך לים, מתאדה לאוויר ושוב מתעבה לטיפת מים היורדת כגשם, תמונה זו ממחישה תהליך מחזורי. כך גם בגופך הוסת מאפשרת לך כל חודש חזרה אל נקודת ההתחלה בה מוזמנת כל אשה להתבונן אחורה אל החודש שהיה וקדימה אל החודש שיבוא.

המחזור החודשי ומשמעותו בחיינו

המחזור החודשי ומשמעותו בחיינו
...

משחר האנושות גופן של נשים מתואם למחזוריות בטבע, בדרך כלל לירח ולמים בכדור הארץ. השינויים שאנו חוות במהלך המחזור החודשי משולים לגלים בחיינו, הגאות והשפל של גופינו ועולמינו הפנימי. בכל חודש, בימי הוסת, מופרש הורמון ה FSH שכל אישה תזכה לפגוש אותו באופן קבוע בגיל המעבר ואחריו. מאמר ותרגול זה מזמין אותך להתחיל להתיידד עם הורמון מופלא זה הנותן לך ""טעימה"" מהתקופה שבה האישה מוזמנת להקדיש תשומת לב לקול הפנימי ואל החיבור שלה ל ""האישה החכמה"". לא במקרה גיל המעבר הוא גם גיל התבונה. נשים רבות מגלות את עצמן , ו""נולדות מחדש"" בזכות חיבור לאינטואיציה חזקה יותר התבוננות מעמיקה יותר על עצמן. זוהי הזמנה להשיל קליפות מיותרות.

חיבור למחזוריות וחיבור לטבע בשלבי החיים מתום הוסת

חיבור למחזוריות וחיבור לטבע בשלבי החיים מתום הוסת
...

"אין לי כבר מחזור", "הסתיים לי המחזור" אומרות נשים רבות בשמחה או בכאב בגיל המעבר – ולאחריו. ואני חוזרת ומתקנת שוב ושוב "המחזור אף פעם לא נגמר. זו הוסת שמפסיקה, אבל אישה תמיד במחזור". חיי האישה נעים במחזורים קטנים או גדולים, הנפרשים על פני ימים, חודשים, שנים ואפילו עשורים. כאלה אנחנו בשינוי תמידי, בחוויה מעגלית וספירלית כל חיינו.