כהן ציון טלי

כהן ציון טלי

ציהתל"י, יפו
ציהתל"י, יפו

אני טלי, מורה ובעיקר תלמידה בדרך היוגה מאז 2010. בשיעורים שלי אני משלבת בין שני העולמות המשמעותיים של חיי: יוגה וכתיבה. התחלתי לשלב ביניהן אחרי שחוויתי שוב ושוב שכאשר מתרגלים אותן בצמידות, כל אחת מהן עוזרת להגדיל את הפוטנציאל של השנייה; היוגה מלמדת אותנו להקשיב לגוף ולצרכים שלו; והכתיבה האינטואיטיבית מאפשרת לייצר בהירות ברובד עמוק נוסף.

יפו

יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית - טלי כהן ציון

יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית - טלי כהן ציון

כשהיוגה פוגשת את מחברת הכתיבה. תרגול שהוא כמו יציאה אל מסע פנימי מסקרן, בהקשבה לכל מה שקורה בתוכנו - פיסית, מנטלית, רגשית ואנרגטית. התרגול משלב בין תנועה, נשימה וכתיבה אינטואיטבית. (הטקסטים אישיים ואינם להקראה). את מוזמנת להתנסות ולהצטרף אלינו.

שיעורי יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית - טלי כהן ציון

שיעורי יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית - טלי כהן ציון

יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית. חיבור ייחודי בין הגוף לנפש; כל תרגול הוא כמו יציאה אל עבר מסע פנימי מרפא. התרגולים מתקיימים בזום וביפו.

ריטריט יוגה, כתיבה וסאפ (חתירה) בסרי לנקה

ריטריט יוגה, כתיבה וסאפ (חתירה) בסרי לנקה

שמונה ימים של הזנה לגוף, לנפש ולנשמה בסרי לנקה האגדית: יוגה נשית, כתיבה אינטואיטיבית וחתירה על סאפ באחד המקומות היפים והמסקרנים בעולם. הזדמנות פז לעצור את הרוטינה, להתחבר מחדש לטבע הפראי, מבחוץ ומבפנים, וליהנות מהמרחבים.

בכל יום נתרגל יוגה נשית, נחתור בלגונות ובאגמים בנופים עוצרי נשימה (בנים שקטים בלבד), ונתוודע לכתיבה האינטואיטיבית ככלי להיכרות טובה יותר עצמנו, להגברת היצירתיות והשמחה הפנימית וליצירת בהירות. נקבל השראה מעולמות הרוח, מסיפורי ילדות, משירים ומסיפורים שילוו אותנו הלאה. נתחבר לשמחת הכתיבה!

נלון במלון בוטיק יפהפה שממוקם על גבעה הצופה על האוקינוס ההודי, כך שלאורך שעות היום נהנה מאוושת הרוח והגלים. * החל מהפעם הזאת - נגיע ליעד בטיסה ישירה ומוזלת (שש שעות טיסה בלבד). 

הריטריט מיועד לכל מי שמעוניינת להתנסות בכתיבה ככלי תרפויטי לחיים ולהעניק תשומת לב לגוף ולנשימה. ולכל מי שצריכה להתרחק מעט כדי למלא את המצברים הפנימיים. 

* אין צורך בניסיון ביוגה, בכתיבה או בסאפ - אפשר בהחלט להתנסות בהם בריטריט בפעם הראשונה, לקבל הדרכה כבר מהצעדים הראשונים בכל אחד מהם, ולגלות לאט לאט את יופיים וכוחם של שלושתם, ככלים משמעותיים לחיים.

המנחים: טלי כהן-ציון, מורה מוסמכת ליוגה נשית ושיבננדה יוגה, מנחת סדנאות כתיבה ומודעות ועורכת ספרותית. זאב בוצר, מדריך סאפ ותיק ומנוסה, מדריך קבוצות חתירה בארץ ובחו"ל. איש ים סבלני ואדיב. 

זהו המחזור של הרביעי של המסע שלנו, בכל פעם הוא מוקפד, מהודק יותר ומפנק יותר. ראי זאת כמתנה נפלאה עבורך לשנה החדשה. 

מספר המקומות מוגבל. פרטים נוספים כאן: 054-3972466.

עצרו רגע: על החשיבות של השתהות, עצירה וריק כחלק מכל תהליך

עצרו רגע: על החשיבות של השתהות, עצירה וריק כחלק מכל תהליך
...

99 אחוז מהמבנה של האטום הוא חלל ריק. כלומר גוף האדם (כמו כל צורת חומר) עשוי ברובו מריק. ובכל זאת, דווקא הריק, האין, ההעדר – הוא זה שמפחיד אותנו כל כך. אלא שדווקא רגעי הלא נודע הם אלה שיש בהם הכי הרבה פוטנציאל, הכי הרבה אפשרויות והזדמנויות חדשות.

מה שכל אישה צריכה לדעת על חיזוק רצפת האגן

מה שכל אישה צריכה לדעת על חיזוק רצפת האגן
...

אני פוגשת לאחרונה נשים רבות, חלקן מבוגרות וחלקן צעירות, שמכירות יותר מדי מקרוב את התופעה שבה טיפות קטנות של שתן מוצאות את דרכן החוצה ""תוך כדי""; תוך כדי שיעול, תוך כדי שהן מרימות משהו או ""סתם ככה"". כאילו זה רגיל לגמרי. מה ניתן לעשות כדי להימנע מזה וכדי לחזק את רצפת האגן? ואיך זה קשור לעובדה שאנחנו רצות לשירותים יותר מדי פעמים ביום?

שלח לי שקט: איך ניתן לייצר שקט פנימי באמצעות היוגה?

שלח לי שקט: איך ניתן לייצר שקט פנימי באמצעות היוגה?
...

כל עוד לא נווסת אותה, ההכרה שלנו תימשך אל כל מי ומה שרוצה לגנוב את תשומת הלב שלה. ואכן, כל הזמן יש מישהו או משהו שרוצה שנסב את תשומת הלב שלנו אליו: החדשות, הווטאסאפ, הפרסומות. אפילו סתם מוזיקה ברדיו או מה שיש לשדרן.ית להגיד כרגע. לכ-ו-ל-ם יש מה להגיד לנו וכולם רוצים לקבל את תשומת הלב שלנו. ובנוסף, ההכרה שלנו מפוצצת בקולות וברעשים מבפנים. אז מה אפשר לעשות עם זה? החדשות הטובות הן שניתן להגדיל את השקט הפנימי באמצעות מספר פעולות פשוטות ויומיומיות.

יוגה נשית ותרבות המערב

יוגה נשית ותרבות המערב
...

הרבה שואלים אותי מה זו יוגה נשית .גם אני שאלתי את זה פעם. מניחה שכמו עוד הרבה אחרים חשבתי שמדובר ביוגה רכה יותר (טוב, אולי לא כמו עוד הרבה אחרים אלא סתם מתוך הדעות הקדומות שלי .( פעם גם אחזתי בגישה ביקורתית כלפי זרמי יוגה מערביים – זאת אומרת, כאלה שלא התפתחו בעבר הרחוק בבסיס האם (הודו) אלא בעידן שלנו, על ידי מורים בשר ודם (או גרוע יותר, כאלה שעדיין בחיים).

כשהיוגה פוגשת את מחברת הכתיבה

כשהיוגה פוגשת את מחברת הכתיבה
...

זה מה שקורה כששני עולמות נפגשים: הכתיבה האינטואיטיבית בתחילת תרגול היוגה ובסופו מוציאה אותנו אל עבר מסע פנימי מרתק