כהן ציון טלי

כהן ציון טלי

ציהתל"י, יפו
ציהתל"י, יפו

אני טלי, מורה ובעיקר תלמידה בדרך היוגה מאז 2010. בשיעורים שלי אני משלבת בין שני העולמות המשמעותיים של חיי: יוגה וכתיבה. התחלתי לשלב ביניהן אחרי שחוויתי שוב ושוב שכאשר מתרגלים אותן בצמידות, כל אחת מהן עוזרת להגדיל את הפוטנציאל של השנייה; היוגה מלמדת אותנו להקשיב לגוף ולצרכים שלו; והכתיבה האינטואיטיבית מאפשרת לייצר בהירות ברובד עמוק נוסף.

יפו

יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית - טלי כהן ציון

יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית - טלי כהן ציון

כשהיוגה פוגשת את מחברת הכתיבה. תרגול שהוא כמו יציאה אל מסע פנימי מסקרן, בהקשבה לכל מה שקורה בתוכנו - פיסית, מנטלית, רגשית ואנרגטית. התרגול משלב בין תנועה, נשימה וכתיבה אינטואיטבית. (הטקסטים אישיים ואינם להקראה). את מוזמנת להתנסות ולהצטרף אלינו.

שיעורי יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית - טלי כהן ציון

שיעורי יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית - טלי כהן ציון

יוגה נשית בשילוב כתיבה אינטואיטיבית. חיבור ייחודי בין הגוף לנפש; כל תרגול הוא כמו יציאה אל עבר מסע פנימי מרפא. התרגולים מתקיימים בזום וביפו.

לכתוב בנשימה עמוקה: סדנת כתיבה קיצית

לכתוב בנשימה עמוקה: סדנת כתיבה קיצית

הקיץ קורא לנו להחזיר, ולו במעט, את הרוח למפרשים, ולתת לעצמנו יותר ביטוי. בדיוק בשל כך, הקיץ הזה אני מזמינה אתכן/ם ל'קייטנת כתיבה' - סדרת מפגשי כתיבה ונשימה שבמהלכה נפתח צוהר אל הכתיבה החופשית, האותנטית והאינטואיטיבית, שרוצה לצאת מתוכנו.

חמישה מפגשים של השראה, יצירה וביטוי אישי.

הזדמנות נפלאה לכותבות ולכותבים שמחפשים מסגרת לטיפוח הכתיבה

וגם למי שלא כתב/ה מעולם, אבל רוצה להתחיל.

אין צורך בניסיון קודם - רק רצון לגלות את הכלי המופלא הזה, שכל חיי עזר ועוזר לי להכיר את עצמי טוב יותר, ולכן אני תמיד יותר משמחה להעביר אותו לאחרים/ות.

כל מפגש יעסוק בנושא אחר - וסביבו נרקום מילים, מחשבות וחלומות קייצים ומלאי שמש.

וכתמיד, כל המפגשים ילווה בטקסטים מעוררי השראה ומרחיבי תודעה ולב - מעולמות הסיפורת, השירה והרוח.

ימי שלישי בבוקר: 10:00 עד 12:30. יפו. (קרוב לתחנה של הרכבת הקלה)

תאריכים: 2/7, 9/7, 16/7, 23/7, 30/7. (חמישה מפגשים).

עלות: 980 ש"ח (ניתן לחלק לארבעה תשלומים).

עוד פרטים והרשמה כאן: 054-3972466

עצרו רגע: על החשיבות של השתהות, עצירה וריק כחלק מכל תהליך

עצרו רגע: על החשיבות של השתהות, עצירה וריק כחלק מכל תהליך
...

99 אחוז מהמבנה של האטום הוא חלל ריק. כלומר גוף האדם (כמו כל צורת חומר) עשוי ברובו מריק. ובכל זאת, דווקא הריק, האין, ההעדר – הוא זה שמפחיד אותנו כל כך. אלא שדווקא רגעי הלא נודע הם אלה שיש בהם הכי הרבה פוטנציאל, הכי הרבה אפשרויות והזדמנויות חדשות.

מה שכל אישה צריכה לדעת על חיזוק רצפת האגן

מה שכל אישה צריכה לדעת על חיזוק רצפת האגן
...

אני פוגשת לאחרונה נשים רבות, חלקן מבוגרות וחלקן צעירות, שמכירות יותר מדי מקרוב את התופעה שבה טיפות קטנות של שתן מוצאות את דרכן החוצה ""תוך כדי""; תוך כדי שיעול, תוך כדי שהן מרימות משהו או ""סתם ככה"". כאילו זה רגיל לגמרי. מה ניתן לעשות כדי להימנע מזה וכדי לחזק את רצפת האגן? ואיך זה קשור לעובדה שאנחנו רצות לשירותים יותר מדי פעמים ביום?

שלח לי שקט: איך ניתן לייצר שקט פנימי באמצעות היוגה?

שלח לי שקט: איך ניתן לייצר שקט פנימי באמצעות היוגה?
...

כל עוד לא נווסת אותה, ההכרה שלנו תימשך אל כל מי ומה שרוצה לגנוב את תשומת הלב שלה. ואכן, כל הזמן יש מישהו או משהו שרוצה שנסב את תשומת הלב שלנו אליו: החדשות, הווטאסאפ, הפרסומות. אפילו סתם מוזיקה ברדיו או מה שיש לשדרן.ית להגיד כרגע. לכ-ו-ל-ם יש מה להגיד לנו וכולם רוצים לקבל את תשומת הלב שלנו. ובנוסף, ההכרה שלנו מפוצצת בקולות וברעשים מבפנים. אז מה אפשר לעשות עם זה? החדשות הטובות הן שניתן להגדיל את השקט הפנימי באמצעות מספר פעולות פשוטות ויומיומיות.

יוגה נשית ותרבות המערב

יוגה נשית ותרבות המערב
...

הרבה שואלים אותי מה זו יוגה נשית .גם אני שאלתי את זה פעם. מניחה שכמו עוד הרבה אחרים חשבתי שמדובר ביוגה רכה יותר (טוב, אולי לא כמו עוד הרבה אחרים אלא סתם מתוך הדעות הקדומות שלי .( פעם גם אחזתי בגישה ביקורתית כלפי זרמי יוגה מערביים – זאת אומרת, כאלה שלא התפתחו בעבר הרחוק בבסיס האם (הודו) אלא בעידן שלנו, על ידי מורים בשר ודם (או גרוע יותר, כאלה שעדיין בחיים).

כשהיוגה פוגשת את מחברת הכתיבה

כשהיוגה פוגשת את מחברת הכתיבה
...

זה מה שקורה כששני עולמות נפגשים: הכתיבה האינטואיטיבית בתחילת תרגול היוגה ובסופו מוציאה אותנו אל עבר מסע פנימי מרתק