בן אליהו רונית

בן אליהו רונית

מושב גן יאשיה, עמק חפר
מושב גן יאשיה, עמק חפר
גן יאשיה

כאבים ברצפת האגן- וגיניסמוס, וסטיבוליטיס, וולוודניה

כאבים ברצפת האגן- וגיניסמוס, וסטיבוליטיס, וולוודניה
...

נשים רבות סובלות מרגישות, כאבים, גרד, ברצפת האגן- שלא מסיבות רפואיות. רצפת האגן אינה רק מבנה פיזי. ברצפת האגן יש גם ביטוי למצבים נפשיים ורגשיים. וכן- רצפת האגן הינה חלק ממערך יציבתי ונשימתי כולל. ברוב המקרים, קיים שילוב של: גורמים נפשיים, יציבתיים, תנועתיים, התנהגותיים, הורמונליים. וגיניסמוס, וסטיבוליטיס, וולוודניה- הינם שמות של אבחנות שונות של כאבים ברצפת האגן. ההתייחסות והטיפול שלי הינם במטופלת עם כל המכלול, ולא במושג!

ייצוב דינמי- שיטה טיפולית בכאב

ייצוב דינמי- שיטה טיפולית בכאב
...

• אחד הגורמים המרכזיים לכאבים בגו הינו חולשה של השרירים המייצבים של הגב. תפקידם לשמור על המרווח בין החוליות, הם עושים זאת כמו פיגומים. • אם יש חולשה באזור מסוים – נוצרת התקרבות בין החוליות זו לזו, • כתוצאה מכך יהיה לחץ על העצבים שיקרין לאזורים אחרים בגוף. הייצוב הדינמי- זוהי שיטה טיפולית ייחודית שפיתחתי לטיפול בכאבים שנובעים ממערכת השלד והשרירים.

היפרדות שרירי הבטן

היפרדות שרירי הבטן
...

דיאסטזיס רקטי- זוהי התרחקות של שרירי הבטן זה מזה, לאורך רקמת החיבור שביניהם. לינאה-אלבה- זוהי רקמת החיבור הממוקמת בקדמת הבטן, לעיתים בזמן התמתחותה בהריון נראית כמו קו חום בקדמת הבטן. כל שרירי הבטן העמוקים נאחזים בלינאה-אלבה, כך שחשוב להגן עליה מפני מתיחה או קרע, כדי שפעילות השרירים הנאחזים בה תמשיך להיות יעילה.

סימפיזיוליזיס- בהריון, לאחר לידה

סימפיזיוליזיס- בהריון, לאחר לידה
...

סימפיזיס פוביס הינו מפרק המחבר בין עצמות האגן מלפנים. הוא ממלא תפקיד חשוב בייצוב האגן יחד עם המפרקים בין עצמות האגן לסקרום. טיפול במושג הרחב שמכונה סמפיזיוליזיס דורש מבחינתי הסתכלות הוליסטית מעמיקה על הרגלי חיים, יציבה, חוסר איזון של הגו והאגן. יש קשר בין אסימטריה קודמת בגו, מתח צווארי, מתח במפרקי לסתות, מתח בגב העליון- לכאבים באגן. כל חוסר איזון בגו מתעצם בהריון בשל השינויים ההורמונאליים. לאחר שחרור ואיזון אזורים אילו- המתח והכאב באגן פוחתים משמעותית. לאחר שחרור ואיזון אזורים אילו- המתח והכאב באגן פוחתים משמעותית, והטיפול שם נעשה קל בהרבה! קיימים מספר גורמים לכאבים אילו- חשוב אבחון מדוייק והתאמת הטיפול המתאים!

איך תשמרי על בריאות רצפת האגן שלך

איך תשמרי על בריאות רצפת האגן שלך
...

• שתייה במשך היום רצויה וחשובה • להימנע מהתאפקות יתר • להפחית עומס מכאני על רצפת האגן- שיעול ממושך, חולשה של שרירי בטן עמוקים • בפעילות שמעלה לחץ תוך בטני- הרמת משא, פעילות ספורטיבית- התחילי בנשיפה, תוך הפעלה של שרירי רצפת האגן ושרירי הבטן העמוקים- לפני ובמהלך הפעילות. • פיזיותרפיסטית לשיקום רצפת האגן- מתנה לחיים! היא תעזור לאבחן, לטפל, להדריך!