סיון נורית

סיון נורית

רחוב ארבע ארצות, תל אביב
רחוב ארבע ארצות, תל אביב

שמי נורית סיון. אני מטפלת בנשים ובנערות סביב מעגל החיים בתל-אביב ובקיבוץ גלאון, באמצעות ׳יוגה תרפיה נשית׳ וטיפול באמנות (MA), ומתמחה באנדויוגה - יוגה ייחודית לנשים הסובלות מכאבי אגן כרוניים הנובעים מאנדומטריוזיס. בעשור האחרון אני מלווה נשים ונערות בטיפולים פרטניים או בקבוצות קטנות.
שיטת הטיפול שאני מציעה משלבת בין צרכי הגוף והנפש, באמצעות כלים מהיוגה הנשית, היוגה תרפיה, הפסיכותרפיה והאמנות. ההתמחויות שלי כוללות: אנדומטריוזיס ופיברומיאלגיה, הריון ופריון, גיל המעבר, טראומות ומשברים אישיים.

תל אביב

שעור חדש בתל אביב - יוגה תרפיה נשית - נורית סיון

שעור חדש בתל אביב - יוגה תרפיה נשית - נורית סיון

שעור יוגה נשית חדש באזור בזל בתל אביב בהנחיית נורית סיון. לפרטים: 054-4764929.

במפגש קבוצתי, במרחב בטוח ונעים, נחווה ביחד תרגול יוגה נשית מרפא שמכיל תנועה רכה ותומכת, תנוחות הרפיה, תרגילי נשימה וכלים נוספים מעולם התרפיה שיאפשרו לך להתחבר מחדש לגופך, להקשיב לצרכייך העמוקים, להתחזק, להרפות מהמירוץ וגם מהכיווץ והנוקשות הנחווים בגופך, להתאזן ולהרגיש יותר נוכחת בחייך.

למי זה מתאים?

נשים שמתחברות לתרגול העדין והקשוב, ומעוניינות לשוב ולהתחבר לנימי גופן ונפשן באמצעות היוגה הנשית, נשים עם כאב כרוני (כמו אנדומטריוזיס ופיברומיאלגיה), נשים שנכנסות לגיל המעבר וחוות חוסר איזון הורמונלי לצד כאבים וחולשה.

המפגשים מתקיימים בקבוצה אינטימית של עד 8 נשים.

נתחיל ב14/5/23, בצפון הישן של תל-אביב. ימי ראשון ב17:00

עלות: 260 בהרשמה חודשית

יוגה ופריון

יוגה ופריון
...

"כשהגעתי לקורס של מירה ארצי פדן הייתי בעצמי אחרי הפלה שנאלצתי לעבור באמצע ההריון הראשון שלי אליו נכנסתי בקלות ובאופן טבעי. קורס היוגה הנשית הפגיש אותי עם תכנים שנגעו לי עמוק בבטן. בין השאר נחשפתי לעולמן של נשים בטיפולי פוריות, עולם שלא ייחלתי להיכנס אליו בעצמי... התוכנית היתה ששלושה חודשים אחרי ההפלה ניכנס שוב להריון בקלות כפי שזה קרה בפעם הראשונה והשאר יהיה הסטוריה. הגורל כניראה רצה אחרת, ואני ובן זוגי היקר מצאנו את עצמנו יוצאים למסע ארוך ומורכב בדרך להורות המיוחלת. במאמר אתאר את מקומה של היוגה הנשית בטיפולי פוריות מנסיוני האישי כאישה וכמורה ליוגה נשית."

כאבי ביוץ בראי היוגה הנשית

כאבי ביוץ בראי היוגה הנשית
...

"אם נדמה את המחזור החודשי למחרוזת שבמרכזה יהלום (עפ""י רונה נשר בראון) הווסת תהיה הסוגר והיהלום יהיה שלב הביוץ, אם כן זהו שלב השיא במחזור החודשי. אנו הכי יפות, הכי אנרגטיות, קורנות, ופוריות. זהו השלב בו נועד הזירעון המנצח לפגוש את הביצית ולחדור אותה על מנת שתתבצע הפרייה. נשים חוות את הימים סביב הביוץ בדרכים שונות. יש נשים שיודעות להצביע על הרגע בו משתחררת הביצית מהזקיק, ויחוו דקירה קטנה בצד ימין או שמאל של הבטן התחתונה באזור השחלה. יש נשים שלא חוו זאת מעולם למרות שהביוצים ממשיכים להתרחש. יש נשים שיחוו כאבים בלתי נסבלים בבטן התחתונה כל כמה שעות לאורך יממה עד שלושה ימים סביב מועד הביוץ. בחרתי להתמקד בקבוצה זו של נשים ולהבין מה עומד מאחורי התופעה וכיצד ניתן להתמודד אתה ברוח היוגה הנשית. אשתף שאני נמנית עם הקבוצה האחרונה ושנים רבות לא הצלחתי לפענח את הסיבות לכאב וגם הרפואה הקונבנציונלית לא סייעה בידי."

יתרונות תרגול היוגה הנשית לפי המחזור החודשי

יתרונות תרגול היוגה הנשית לפי המחזור החודשי
...

אחד מעמודי התווך בתרגול היום יומי של היוגה הנשית, על פי מירה ארצי פדן, הוא תרגול בהתאם לשלבים שחווה האישה במחזור החודשי. הטבע וכל אשר בו מתנהלים במחזוריות קבועה של זריחה ושקיעה, יום – לילה, עונות השנה, לידה ומוות. הירח נגרע ומתמלא כל חודש, גם גוף האדם מושפע ממחזוריות הטבע, המשתקפת היטב במחזור הווסת של האישה. מסע אנרגטי של הורמונים בגוף האישה משתנה מימים בהם ההתכנסות והקשב הם פנימה לימים מוחצנים ומלאי תשוקה. https://nurityoga.ravpage.co.il/cycleyoga

יוגה ופיברומיאלגיה

יוגה ופיברומיאלגיה
...

"תסמונת הפיברומיאלגיה שייכת למשפחת "תסמונת העייפות הכרונית" והינה אחת ממאה המחלות האוטואמוניות הנגרמות מכשל מערכת החיסון. ברקע נמצאת במקרים רבים "מחלת הנשיקה" - המונונוקליאוזיס. לעיתים תפרוץ התסמונת בעקבות טראומה פיזית או נפשית. משמעות השם 'פיברומיאלגיה' הינה כאב בשרירים ובסיבי רקמות החיבור. פיברומיאלגיה היא תסמונת מבלבלת במיוחד, ולעיתים קרובות לא מאובחנת בשל העובדה שהתסמינים שלה יכולים להופיע גם במצבים רפואיים אחרים. תסמונת זו מערבת מס' מערכות בגוף: המוח, מערכת החיסון, המערכת הנוירואנדוקרינית ומערכת העצבים האוטונומית. במאמר זה נכיר את התסמונת לעומק בראי הרפואה הקונבנציונלית ובראי היוגה, וגם אתאר סיפור מקרה שלי כמורה ליוגה תרפיה נשית עם תלמידה פרטית שיש לה פיברומיאלגיה"

תרגול יוגה לאישה עם כיווץ יתר בנרתיק "וגיניסמוס"