דברת לביא דנה

דברת לביא דנה

רחוב ח״י 79, גבעת עדה
רחוב ח״י 79, גבעת עדה

מורה בכירה ליוגה וליוגה נשית, מלמדת יוגה משנת 1996, בעלת סטודיו "יוגה במרכז" בגבעת עדה. רכזת ומנחת קורס הכשרת מורות ליוגה לנשים בהריון במכון וינגיט משנת 2010. מתמחה בהוראת יוגה נשית, ויוגה לנשים בהיריון. מלווה נשים בתהליכי פריון, היריון והכנה ללידה.

בנימינה-גבעת עדה

קורס הכשרת מדריכות יוגה להיריון, לידה ואחרי לידה

קורס הכשרת מדריכות יוגה להיריון, לידה ואחרי לידה

הקורס יקנה כלים מעולם היוגה לעבודה עם נשים בתקופת ההיריון ואחרי הלידה, הכנה ללידה ולאחר לידה.

נתייחס להיבטים אנטומיים, פיזיולוגיים, רגשיים ומנטליים של ההיריון, הלידה והתקופה שאחריה ולהתמודדות עם כאב ושינוי. בכל מפגש יתקיים תרגול פיזי ולאחר מכן הרצאה על-פי נושאים.

קורס בן 15 מפגשים, יתקיים בימי חמישי בין השעות 9:00-14:30, מה- 4/3/21 -1/7/21

תרגול יוגה במהלך ההיריון מומלץ, חיוני ומיטיב עם האישה לכל אורך ההיריון, אך עליו להיות מותאם לנשים בהיריון ולצורכיהן המשתנים. תנוחות יוגה מתאימות ילוו את האישה במהלך ההיריון והלידה חזקו את גופה ויפחיתו סימפטומים אופייניים. חשיבות תרגול היוגה במהלך ההיריון איננה רק במישור הפיזי – היוגה מעניקה לאישה ההרה כלים לחיבור פנימי, להקשבה ומחזירה לה את הביטחון בגופה כיכול ומסוגל ללדת.


במהלך הקורס נלמד כיצד להקל על הריוניות הסובלות מבעיות שונות - בחילות, צרבות, בצקות, דליות כאבי גב, אגן וכד'. נלמד על מצבים מיוחדים כמו סימפיזיוליזיס, היפרדות בטנית, מנח עכוז, היריון תאומים ועוד.

נלמד כיצד להכין את גופה של האישה ההרה ללידה, וכיצד ניתן להשתמש בכלים של היוגה בזמן הלידה - תנוחות לשלבי הלידה השונים, שימוש בתנועה, בנשימה במגע ובקול במהלך הצירים.

בחלקו האחרון של הקורס נתמקד באתגרים העומדים בפני האישה לאחר הלידה ובראשית האמהות ונלמד כיצד לשקם את גופן של נשים לאחר הלידה וכיצד לשלב תינוקות בתרגול.