אורן אבישג

אורן אבישג

home address icon
גדרה
home address icon
גדרה

כמו כל הדברים הטובים בחיים, את היוגה הנשית גיליתי במקרה. לפני כ-10 שנים הייתי לפני ההריון הראשון שלי, לא אהבתי חדרי כושר וחיפשתי פעילות גופנית עם הקשבה לגוף. במיוגה בכפר סבא הציעו שיעורי יוגה נשית אצל מירה ארצי פדן (יוצרת השיטה), הצטרפתי והתאהבתי.

גדרה

מחזור חודשי משמעות

מחזור חודשי משמעות
...

משחר האנושות גופן של נשים מתואם למחזוריות בטבע, בדרך כלל לירח ולמים בכדור הארץ. השינויים שאנו חוות במהלך המחזור החודשי משולים לגלים בחיינו, הגאות והשפל של גופינו ועולמינו הפנימי. ניתן להתבונן בתהליך זה דרך מסעה של טיפת מים. טיפת מים היורדת לאדמה כגשם, מתגלגלת אל פני האדמה, מחלחלת פנימה למי תהום, פורצת כמעיין, המתחבר לנהר, הנשפך לים, מתאדה לאוויר ושוב מתעבה לטיפת מים היורדת כגשם, תמונה זו ממחישה תהליך מחזורי. כך גם בגופך הוסת מאפשרת לך כל חודש חזרה אל נקודת ההתחלה בה מוזמנת כל אשה להתבונן אחורה אל החודש שהיה וקדימה אל החודש שיבוא.

המחזור החודשי ומשמעותו בחיינו

המחזור החודשי ומשמעותו בחיינו
...

משחר האנושות גופן של נשים מתואם למחזוריות בטבע, בדרך כלל לירח ולמים בכדור הארץ. השינויים שאנו חוות במהלך המחזור החודשי משולים לגלים בחיינו, הגאות והשפל של גופינו ועולמינו הפנימי. בכל חודש, בימי הוסת, מופרש הורמון ה FSH שכל אישה תזכה לפגוש אותו באופן קבוע בגיל המעבר ואחריו. מאמר ותרגול זה מזמין אותך להתחיל להתיידד עם הורמון מופלא זה הנותן לך ""טעימה"" מהתקופה שבה האישה מוזמנת להקדיש תשומת לב לקול הפנימי ואל החיבור שלה ל ""האישה החכמה"". לא במקרה גיל המעבר הוא גם גיל התבונה. נשים רבות מגלות את עצמן , ו""נולדות מחדש"" בזכות חיבור לאינטואיציה חזקה יותר התבוננות מעמיקה יותר על עצמן. זוהי הזמנה להשיל קליפות מיותרות.