תרגול שיווי משקל הוא חלק משמעותי מחיי היומיום - שהרי כולנו מחפשים איזון...

 

הוא מאפשר לך נוכחות יציבה ורגועה בחייך. אין צורך לחכות למזרון התרגול כדי לתרגל שיווי משקל. חשוב שתשלבי תנוחות לשיווי משקל בחיי היומיום.

למשל:

                                                                     


heartציחצוח שיניים על רגל אחת                 

heart   בישול על רגל אחת

heartגריבת גרביים, לבישת מכנסיים בעמידה

heartועוד רעיונות יצירתיים.

 

לחצי כאן לתרגול שיווי משקל קצר עם מירה 

 

למה זה כל כך חשוב?

כי שיווי המשקל משמר את היציבה שלך. ללא שיווי משקל תאבדי את מרכז הכובד שלך ואת עלולה ליפול! נפילה עלולה לסכן את בריאותך ואף את חייך. בכל גיל עלייך להקפיד על שילוב תרגול שיווי משקל באופן יומיומי. כשאת לא שומרת על שיווי המשקל שלך ומאבדת אותו את מאיצה תהליכי הזדקנות. זיכרי כי הזדקנות אינה גיל כרונולוגי אלא גיל תפקודי!

 

אני שומעת רבות את המשפטים: "אין לי שווי משקל" או "איבדתי את שיווי המשקל"...

עליך לדעת כי יש בך תמיד שיווי משקל גם אם נדמה כי איבדת אותו. זהו מצב קיומי בחייך שלעיתים מוסתר על ידי עומסי החיים. 

עליך להבין מה מחובתך להסיר מחייך כדי ששיווי המשקל הפנימי שבך יוכל להתבהר. 

את לא אמורה להלך על חבל דק או על קורה. את אמורה לשמור על הייצוב הפנימי שלך כדי לשמור על דפוסי התנועה והיציבה שלך. וזה תמיד באחריותך.

שיווי המשקל מותאם לדפוסי חייך. עלייה וירידה במדרגות מחייבת שיווי משקל, הליכה מחייבת שיווי משקל, כל תנועה יומיומית מחייבת שיווי משקל. 

כשאת בעומס - שיווי המשקל מתכסה ומיטשטש. את עלולה לחוות דחיסה וכאב של חוליות עמוד שידרה, שחיקת מפרקי ירך או ברך וקרסול, קריסת בית חזה, קוצר נשימה ומצב רוח ירוד...

התרגול מזכיר לך את כוחותייך, את נוכחותך ואת ייצובך הפנימי. 

שיווי משקל הוא חלק משמעותי מהאותנטיות שלך ומהנוכחות שלך בעולם. 

 

שיווי משקל בחיים של שינוי

כן, שיווי המשקל שלך מושפע מסיפור חייך, מהדרמות המלוות את הסיפור המשתנה אך בעיקר מהדרך בה את בוחרת לספר או לשכתב את סיפור חייך. בנוסף שיווי המשקל מושפע גם משינויים הורמונליים על פני המחזור החודשי ולאורך החיים. 

ימי פרוגסטרון - הימים שלאחר הביוץ, הם ימים רגישים ופגיעים לכולן. דווקא בימים אלו עליך לתרגל שיווי משקל כחלק יומיומי כדי להפחית תסמיני תסמונת קדם וויסיתית (PMS).

גיל המעבר הוא גיל עם דרמה הורמונלית הדומה לגיל ההתבגרות. רמת האסטרוגן יורדת ואת מושפעת יותר מהורמון ה FSH - הורמון המחבר אותך עמוק אל עצמך כמו בימי הווסת ומאפשר לאינוטאיציה הפנימית שלך להתבהר. אך התרבות בה אנו חיות לא מכבדת הקשבה לקול פנימי, לאינטואיציה ולאותנטיות ולכן נשים בגיל זה חוות לא פעם עצב, מצב רוח ירוד, דיכאון ותחושת חוסר משמעות. תרגול שיווי משקל על בסיס קבוע מתוך חיבור למולה בנדהה יזכיר לך את קולך הפנימי המבקש להישמע. השמעת קולך הפנימי באופן מדוייק עבורך בגיל משמעותי זה, תסייע לך בכל תהליכי חייך. 

מחובתך להבין את הסיפור המחזורי המסופר בעזרת ההורמונים המנהלים את חייך. ומתוך הכרה בהם, לאזן את חייך. 

 

שיווי משקל נכון ישמור על המפרקים שלך וימנע עומס ממפרק הירך, הברך והקרסול.

לעיתים בשלב הראשון את יכולה לקבל תמיכה מקיר, כיסא ואפילו מקצות אצבעות הרגל על הרצפה. אך אט אט החזירי את הביטחון לגופך ונפשך. תוכלי לסמוך על ייצובך גם בהיבט התנועתי אך בעיקר בהיבט הרגשי והמנטאלי. הגב העליון שלך יתייצב וליבך יתרחב.

 

שיווי משקל סטאטי ושיווי משקל דינאמי

כדי לחזק ולעבוד נכון עם המפרקים והשרירים, תרגלי שיווי משקל סטאטי - כלומר, תנוחות בהן את יציבה בתוך המנח. תרגול כזה ישפר אפילו את צפיפות העצם שלך. אך בנוסף תרגלי גם שיווי משקל דינאמי - כלומר, שיווי משקל בתנועה הכוללת מעברים מרגל לרגל או תנועה בתוך מנח. תרגול זה משמעותי ביותר לחיים בתנועה, למעברים נכונים ויציבים מרגל לרגל, מאירוע לאירוע, מבלי לפגוע בנוכחות שלך וביציבות שלך. 

 

זכרי: מבט, נשימה ומולה בנדהה הם שלושת העוגנים הקבועים של חייך

תרגלי אותם על בסיס קבוע והשתמשי בהם במהלך היום. ייצבי את עצמך בעזרתם. אפילו בתור לבנק או לקופת הקניות בסופר. הנעת המבט בתוך תנוחת שיווי משקל היא שלב מתקדם בתרגול שלך. שינוי נקודת המבט בחיינו אינה פשוטה ולעיתים מאתגרת...כדאי מפעם לפעם לחוות את שינוי נקודת המבט מתוך ניסיון לשמור על ייצוב פנימי, שיווי משקל נוכח.

 

אני חזקה, אני יציבה ויש לי שיווי משקל

השתמשי במנטרה הזו על בסיס יומיומי. גם אם נדמה כי את בעין הסערה, הזכירי לעצמך את כחותיך ואת נוכחותך. מה שאת עוברת אינו את. מה שאת עוברת הוא חלק ממך, חלק מהמסע שלך. שיווי המשקל הפנימי שלך יסייע לך לדייק את דרכך וצעדייך.